פעילות ומופעים במהלך השנה דף הבית הפקות המגמה החברתית הפרוייקטים של שנה ג הפרוייקטים של שנה ב מהו תיאטרון חברתי/קהילתי
צור קשר עיתונות ותקשורת מטרות וחזון הפסטיבל צוות הפסטיבל פסטיבל נווה יוסף פסטיבל נווה יוסף 2012

מטרות וחזון הפסטיבל

החזון:
התיאטרון החברתי מאפשר דיאלוג כן, בלתי אמצעי, ומתמשך בין פרטים ואוכלוסיות שונות ומגוונות המשקפות את הרב- תרבותיות בחברה הישראלית. מתנ"ס נווה יוסף והחוג לתיאטרון באוני' חיפה, בעבודה משותפת ייזמו, יעודדו, יתמכו ויחזקו קבוצות רבות של תיאטרון חברתי שיעבדו במשך כל השנה ויציגו את עבודותיהם בפסטיבל בקיץ. מדובר קודם כל בקבוצות שהמנחים שלהם הם סטודנטים במסגרת עבודת הסטאז' במגמה לתיאטרון חברתי; אבל גם בקבוצות נוספות במתנ"ס ובצפון. בכל קיץ יתקיים בנווה יוסף,
פסטיבל לתיאטרון חברתי גדול, עשיר, מגוון, שבו יציגו הקבוצות, ואומנים קהילתיים נוספים, את פרי עמלם.

המטרות:
• הפרויקטים יתמכו ויחזקו את שכונת נווה יוסף כשכונה יוצרת וצורכת תרבות.
• הפרויקטים יחזקו ויעמיק את השותפות בין האקדמיה למתנ"ס, וישמשו כגשר מעשי המחבר את התיאוריה האקדמית בתחום התיאטרון החברתי לפרקטיקה.
• הפסטיבל ישמש במה מכובדת לכל יוצר התיאטרון הקהלתי בארץ בכלל, ולפרמיירות של סטודנטים שנה ג' מהמגמה לתיאטרון חברתי באונ' חיפה בפרט. האירוע יהווה תאריך יעד להפקות של קבוצות רבות.
• פסטיבל ימשמש מודל מוצלח לדיאלוג אפשרי, מעניין ופורה בין קבוצות שונות ומנוגדות של החברה הישראלית בכלל, ובשכונת נווה יוסף בפרט. ערבים ויהודים, חילונים ודתיים, עולים וותיקים, קבוצות נורמטיביות וחזקות וקבוצות שולים. הפסטיבל יעודד שיתוף של כמה שיותר סוגי קהלים, אוכלוסיות וקבוצות בעשייה ובצפייה בתיאטרון הקהילתי.
• הפסטיבל ימשוך אליו קהל רב, יחשוף יצרה קהילתית עשירה וחשובה, יפנה את תשומת הלב הציבורית לעבודות אלו. הפסטיבל יחזק את יוקרתו ואת המודעות לחשיבותו ותרומתו של התיאטרון החברתי לפרטים, ולחברה.
• הפסטיבל ישמש כאבן שואבת , כמקור מידע של יוצרי ומנחי התיאטרון החברתי/הקהלתי בארץ על התחום.